Köy Hakkında Bilgi

Aşağa gitmek

Köy Hakkında Bilgi

Mesaj tarafından berataydogdu Bir Paz Nis. 05, 2009 9:41 amSağlık Evi
Yok
Sağlık Ocağı
Yok


İlköğretim Okulu
Var / Faal

PTT Şubesi
Yok
PTT Acentası
Yok

Su Şebekesi
Var
Kanalizasyon
Yok
Coğrafya
Ankara iline 78 km, Bala ilçesine 39 km uzaklıktadır.köy çok işrin bir köydür.ama toz toprak çoktur.yazın ise çok sıcaktır.

İklim
Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.köy genellikle kışın hep soğuk geçmektedir.bazen dondurucu soğuklarda yaşanır.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007551
2000397
1997347Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarım köyde çok gelişmiştir olup, hayvancılık bir kaç aile tarafından ticari amaçla yapılmaktadır. Genellikle herkesin hayvanı bulunmaktadır. Herkesin farklı farklı yerlerde tarlaları bulunmaktadır. Bu tarlaları herkes traktörleriyle sürmektedir. Yazın ekin döneminde şehirden bazı insanlar ekim için köye geldiğinden köyün nufusu artmaktadır. Kışın hane sayısı 70 ile 100 hane aralığına inmektedir.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Musa Aypek
1999 - Ali Aypek
1994 - Ali Aypek
1989 - Tefik Aydoğdu
1984 - Haydar Ağören
19?? - Omar Aydoğdu
19?? - Mikail Özçelik
1960 - H. Veli Ağören

Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

_________________

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz